Josefin & Cilla vinner på Jönköping Horse Show

av | 4 november, 2022 | Ridklubben

Vår grymma klubbkamrat Josefin Fransson fortsätter att imponera – på fredagen den 4 november tog hon hem finalsegern av Equality Line Rising Star Diamond med Secret Love när den avgjordes på Jönköping Horse Show.

Finalen går över 1.40-hinder och kval sker i 1.35 och 1.40 på samtliga nationella/3*, elit/4*/5*- och internationella tävlingar i Sverige. Stort och varmt GRATTIS Josefin! Vi är så himla stolta och glada för din skull, så fantastiskt roligt!

Resultat: https://online.equipe.com/sv/class_sections/760223

Equisport.tv sänder från Jönköping, här kan ni se finalen: https://bit.ly/3zIUj1e

Häng med på Josefins satsning här: instagram.com/jfranssons

Fler nyheter

Psykisk Hälsa med Always Mind

Psykisk Hälsa med Always Mind

Den 5 februari hade vi förmånen att få lyssna till och lära av vår klubbkamrat Helena Reje när hon föreläste och höll i en workshop på temat psykisk hälsa.

Fler nyheter från Djursholms Ridklubb